Oznaki wskazujące na rozwój zębów mądrości

Zęby mądrości to trzecie zęby trzonowe, które otrzymały nazwę zębów mądrości, ponieważ zwykle rozwijają się w wieku od 17 do 20 lat. Niestety, zęby mądrości nie przynoszą bouts of mądrości. Tak, zamiast tego, mają tendencję do tworzenia wielu problemów stomatologicznych, które mogą wziąć żniwo na zdrowie zębów. Większość ludzi ma do czynienia z zębami mądrości w pewnym momencie lub innego w ich życiu.

Jednak w większości przypadków zęby mądrości są problematyczne. W rzeczywistości, nikt nie zauważa wzrostu zębów mądrości, dopóki nie spowodują one problemów. Skąd więc wiadomo, że zęby mądrości wyrastają? Przyjrzyjmy się sigs, które mogą wystąpić z powodu zębów mądrości:-.

Ból

Jest to jeden z najczęstszych objawów wskazujących na wyrzynanie się zęba mądrości. Kiedy pojawia się ząb mądrości, możesz odczuwać ból, który w najgorszym przypadku może być łagodny i niekomfortowy. Niekiedy możesz również odczuwać ostry ból. Podczas żucia może być niewygodnie w miejscu, w którym rosną zęby mądrości.

Zaczerwienienie i obrzęk

Zęby mądrości mogą ulec impaktowi, pojawić się krzywo, a nie przebijać się w ogóle. Może to prowadzić do bólu, zaczerwienienia i obrzęku dziąseł wokół obszaru zębów mądrości. Jeśli odczuwasz ból i zauważasz obrzęk za drugimi trzonowcami, jest to znak, który wskazuje na wyrastanie zębów mądrości.

Płatek dziąsła

Kiedy ząb mądrości przebije się, może pojawić się nad nim płatek dziąsła, który nazywany jest płatkiem okołowierzchołkowym.

Gorączka i ból głowy

Kiedy ząb mądrości rośnie, możesz odczuwać ból głowy i niską gorączkę podczas jego wzrostu. Zęby mądrości zwykle trochę rosną, a następnie pozostają w stanie uśpienia przez jakiś czas. Dlatego też objawy nie będą stałe.

Dlaczego mamy zęby mądrości?


Naukowcy uważają, że zęby mądrości są odpowiedzią ewolucji na dietę naszych przodków, która składała się z szorstkich pokarmów, takich jak surowe mięso, owoce i warzywa, które są trudne do gryzienia i żucia. Z czasem, gdy stracili zęby, te zęby mądrości były bardzo pomocne. Jednak dziś nasza dieta składa się z bardziej miękkich pokarmów, które są gotowane i łatwe do gryzienia i żucia. Poza tym, leczenie stomatologiczne ma na celu oszczędzanie naturalnych zębów. Dlatego nie potrzebujemy już trzecich zębów trzonowych, ponieważ w wyniku ewolucji stały się one bezużyteczne. Dlatego często nie mają one wystarczająco dużo miejsca na linii szczęki i zostają uwięzione pod dziąsłem. Stan ten nazywamy impaktem. Uszkodzony ząb mądrości powoduje wiele problemów stomatologicznych, co wymaga usunięcia zębów mądrości w Sydney.

W rzeczywistości, tanie usuwanie zębów mądrości Sydney jest środkiem zapobiegawczym podejmowane przez specjalistów dentystycznych, aby zapisać swoje naturalne zęby. Im więcej czekasz, tym więcej trzeba zapłacić za usunięcie zębów mądrości cena.

Podczas gdy zęby mądrości mogą być łatwo zidentyfikowane, zarządzanie jest trudną częścią tego. Aby uzyskać więcej informacji na temat usuwania zębów mądrości Sydney, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci i zaproponujemy odpowiednie leczenie dla Ciebie.

Więcej na: http://gardent.pl