Czy konieczne jest usunięcie zatrzymanego zęba mądrości?

Usuwanie zębów mądrości jest zazwyczaj wykonywane w celu zapobiegania problemom stomatologicznym w przyszłości lub w celu skorygowania istniejącego problemu. Zęby mądrości zwykle wyrastają pomiędzy 17 a 21 rokiem życia. Niektórzy z nas będą mieli wszystkie cztery zęby mądrości, podczas gdy inni mogą nie mieć ich wcale. Problemy stomatologiczne pojawiają się, gdy te cztery dodatkowe zęby, znane jako zęby mądrości, rozwijają się, wciskając się w przestrzeń.

Eksperci nalegają, że Australijczycy nie powinni opóźniać Tanie usuwanie zębów mądrości Sydney jeśli zalecane przez ich dentysty.

Kiedy zęby mądrości stają się problematyczne?

Niedrogie usuwanie zębów mądrości Sydney jest zalecane, gdy zęby stają się uderzone lub nie ma wystarczająco dużo miejsca w linii szczęki. Oznacza to, że są one ograniczone pod linią dziąseł i nigdy nie pękają przez dziąsła. W takich przypadkach, zęby te mogą powodować wiele problemów stomatologicznych, a przystępne usunięcie zębów mądrości cena Sydney staje się jedynym rozwiązaniem, aby uniknąć bólu i innych problemów.

Jeśli masz jeden z tych zębów i nie jesteś pewien, czy będą one problematyczne, sprawdź, czy nie ma poniższych oznak.

  • Opuchlizna
  • Problemy z otwieraniem ust
  • Nieświeży oddech
  • Krwawienie dziąseł
  • Ból szczęki
  • Tkliwość
Dlaczego konieczne jest usunięcie zatrzymanych zębów mądrości?

Kiedy ząb mądrości staje się dotknięty i zostaje zamknięty pod dziąsłem lub częściowo wyrżnięty, może powodować kilka problemów w jamie ustnej, w tym:

Choroba dziąseł:

Uszkodzony ząb mądrości może powodować obrzęk i infekcje tkanki dziąsła w całym obszarze zęba mądrości. Jest to spowodowane nagromadzeniem się bakterii w dziąśle. Opuchlizna tkanek dziąsła nie zniknie, jeśli ząb nie wyłoni się całkowicie lub nie zostanie usunięty. Jest to jeden z powodów, dla których dentyści zalecają usuwanie zębów mądrości w Sydney.

Próchnica zębów:

Próchnica zębów jest skutkiem długotrwałego zalegania płytki nazębnej. Jeśli ząb mądrości jest ustawiony w taki sposób, że trudno go wyczyścić, istnieje zwiększone ryzyko powstania ubytków. Jeśli nagromadzona płytka nazębna nie zostanie dokładnie oczyszczona, nie tylko trzeci trzonowiec jest zagrożony próchnicą, ale również sąsiednie zęby trzonowe.

Problemy z zatokami:

Możesz myśleć, że zęby mądrości nie są związane z problemami z zatokami. Jednak problemy z zatokami mogą pojawić się, gdy zęby te rosną w górnej szczęce. Kiedy korzenie trzecich trzonowców rozwijają się, mogą one naciskać na zatoki, wywierając na nie nacisk. Chociaż problem ten nie występuje powszechnie, zęby mądrości mogą czasami prowadzić do bólu zatok, ucisku i bólu głowy.

Stłoczenie:

Usunięcie zębów mądrości Sydney jest konieczne, gdy te zęby trzonowe rosną inaczej, przez co inne zęby przesuwają się i przemieszczają. Tak więc, usunięcie może zapobiec inne zęby z coraz uszkodzone.