Mity i fakty o zębach mądrości

Zęby mądrości to trzecia para zębów trzonowych w jamie ustnej, znajdująca się na samym końcu. Swoją nazwę zawdzięczają temu, że wyrastają później niż pozostałe zęby dorosłego człowieka. Większości ludzi wyrastają zęby mądrości w późnym wieku nastoletnim. Zęby mądrości mogą być niewygodne i uciążliwe, ponieważ przebijają się przez dziąsła w późniejszym okresie życia.

Mit: Zęby mądrości są obecne u wszystkich

Fakt: Łatwo jest założyć, że każdy ma cztery zęby mądrości, ponieważ większość ludzi ma taką samą liczbę zębów przednich. Zęby mądrości znajdują się w tylnej części jamy ustnej, po jednym z każdej strony górnej i dolnej szczęki. Chociaż posiadanie czterech zębów mądrości jest powszechne, aż 37% osób ma ich mniej niż cztery. Nie jest jasne, dlaczego niektórzy ludzie mają mniej zębów, choć genetyka i środowisko mogą odgrywać pewną rolę.

Mit: Zęby mądrości zawsze muszą być usunięte.

Fakt: Usuwanie zębów mądrości w Sydney jest rutynowym zabiegiem stomatologicznym. Wiele osób uważa, że jeśli mają zęby mądrości, to muszą być one wyrwane, ponieważ są tak dobrze znane. Zęby mądrości wyrastają później niż reszta Twoich dorosłych zębów, choć zazwyczaj nie są one problematyczne. Twoje zęby mądrości mogą być korzystne dla zdrowia jamy ustnej, jeśli masz dla nich wystarczająco dużo miejsca w jamie ustnej i jeśli wyrzynają się prosto.

Mit: Usuwanie zębów mądrości w Sydney jest zawsze dużym zabiegiem.

Fakt:
Operacje stomatologiczne takie jak ekstrakcja zębów mądrości i operacje kanałowe stały się kojarzone z terrorem w kulturze popularnej, a cena usunięcia zębów mądrości w Sydney jest przystępna. Czy usuwanie zębów mądrości to naprawdę inwazyjna operacja? Możesz być kandydatem do bezoperacyjnej ekstrakcji zęba, jeśli Twoje zęby mądrości eksplodowały przez dziąsła. Bez potrzeby operacji, nasz zespół używa znieczulenia miejscowego do ekstrakcji zęba. Jeśli Twoje zęby są zatrzymane, może być konieczna operacja w obrębie jamy ustnej, choć jest mało prawdopodobne, aby była ona tak poważna, jak Ci się wydaje. Większość zabiegów ekstrakcji zębów mądrości w znieczuleniu ogólnym trwa mniej niż godzinę, a Ty możesz wrócić do domu jeszcze tego samego dnia.

Mit: Usuwanie zębów mądrości jest bolesnym zabiegiem.

Fakt:
To popularny mit, że usuwanie zębów jest bolesne, wymaga od pacjenta spędzenia czasu na kanapie i stosowania diety opartej wyłącznie na płynach. Po zakończeniu ekstrakcji zębów mądrości będziesz mógł opuścić gabinet dentystyczny w krótkim czasie. Dentysta przekaże Ci wytyczne dotyczące rekonwalescencji, ale średnio rekonwalescencja trwa 3-5 dni. Należy mieć pod ręką miękkie pokarmy i klarowne płyny, a przez kilka dni unikać niektórych czynności. Wiele osób z zaskoczeniem odkrywa, że może powrócić do swojego normalnego trybu życia już po tygodniu. Jeśli Ty lub Twój nastolatek nadal macie zęby mądrości, nadszedł czas, aby dowiedzieć się o swoich alternatywach taniego usuwania zębów mądrości w Sydney.