Usunięcie zęba mądrości - ile to kosztuje?

Nie każdy ma zęby mądrości i nie każdy, kto je ma, musi je usunąć. Jednak te trzecie trzonowce mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia jamy ustnej pacjenta, w takim przypadku dentysta najprawdopodobniej zaproponuje usunięcie zębów mądrości w Sydney. Zdrowie jamy ustnej powinno być najważniejszą kwestią przy podejmowaniu decyzji o poddaniu się operacji, ale należy również wziąć pod uwagę kwestie finansowe. Przyjrzyjmy się kilku aspektom, które mogą wpłynąć na koszt usunięcia zębów mądrości w Sydney.

Dlaczego usunięcie zęba mądrości jest konieczne?

Zęby mądrości, znane również jako trzecie trzonowce, są ostatnimi zębami, które wyłaniają się z dziąseł i rosną za nimi. Zęby te zwykle wyłaniają się z dziąseł w późnym okresie dojrzewania lub we wczesnej dorosłości. Na tym etapie zęby mądrości wyrosły do tego stopnia, że w jamie ustnej nie ma już dla nich wystarczająco dużo miejsca, aby mogły się w pełni rozwinąć. Z powodu braku miejsca, zęby mądrości wyrzynają się pod nietypowym kątem lub tylko częściowo. Zęby mądrości, które uległy wypadnięciu, oznaczają nieprawidłowe wyrastanie zębów mądrości.

Stan zębów mądrości

Stan zębów mądrości decyduje o tym, czy ekstrakcja jest prostym czy skomplikowanym zabiegiem, a jak można się spodziewać, bardziej skomplikowane operacje kosztują więcej. Kiedy zęby mądrości nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby prawidłowo wyrwać się z linii dziąseł, mogą utknąć i spowodować uszkodzenie reszty zębów. W takiej sytuacji, usunięcie zęba mądrości jest niezbędne, ale może być droższe. W takim przypadku chirurg szczękowy będzie musiał naciąć głęboko dziąsło i ewentualnie usunąć niewielką ilość kości, aby usunąć zęby.

Ile zębów ma zostać usuniętych?

Ludzie zazwyczaj mają cztery zęby mądrości, ale czy wszystkie powinny być wyrwane, jeśli tylko jeden z nich powoduje problemy? To wszystko zależy od Ciebie. Tak, wyrwanie ich wszystkich naraz może być droższe z góry, ale na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze, ponieważ będziesz musiał zapłacić za znieczulenie tylko raz. Dodatkowo, czas rekonwalescencji po usunięciu jednego lub wszystkich czterech zębów mądrości jest mniej więcej taki sam, więc nie musisz się martwić, że przez dłuższy czas nie będziesz w stanie się poruszać.

Ochrona ubezpieczeniowa

Jeśli nie posiadasz ubezpieczenia stomatologicznego, będziesz odpowiedzialny za koszt usunięcia zębów mądrości w Sydney. Większość chirurgów wymaga płatności w momencie świadczenia usługi, więc pamiętaj, aby zabrać ze sobą preferowany środek płatniczy. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić za operację od razu, alternatywą może być program finansowania z niskim lub zerowym oprocentowaniem.

Jeśli posiadasz ubezpieczenie stomatologiczne, możliwe jest, że Twoja polisa pokryje połowę kosztów zabiegu. Oczywiście, aby mieć pewność, należy się upewnić u swojego ubezpieczyciela. Nie pozwól, aby obawy związane z kosztami usunięcia zębów mądrości w Sydney odstraszyły Cię od zabiegu usunięcia zębów mądrości. Warto to zrobić dla zdrowia jamy ustnej.