Zęby mądrości objawy i ekstrakcja!

Zęby mądrości są ostatnimi zębami, które pojawiają się w życiu człowieka. W większości przypadków ludzie mają usuwane zęby mądrości w ramach stosunkowo prostego zabiegu. Podczas gdy niektórzy szczęśliwcy nie mają żadnych problemów ze swoimi zębami mądrości, dla innych są one usuwane albo jako profilaktyka, albo po pewnych problemach, stawiają je do decyzji o usunięciu zębów. Zęby mądrości, gdy próbuje erupcji, będzie pokazać się wiele objawów ich przybycia. Jednak w niektórych przypadkach, są one ciche przez długi czas. Można je jednak zidentyfikować dzięki regularnym wizytom kontrolnym u dentysty. Przyjrzyjmy się teraz niektórym objawom, które powodują zęby mądrości i dlaczego są one usuwane.

Jakie są objawy, które powodują zęby mądrości?


Zęby mądrości, podczas wyrzynania się, powodują pewne objawy ząbkowania, podobne do tych, których doświadczamy jako niemowlę. Obszar ten może być odczuwany jako ucisk i bolesny. Niektórzy mogą również napotkać lekki dyskomfort w okolicy zębów i na zewnętrznej części uszu.

Potencjalne i bardziej powszechne objawy uderzonych zębów mądrości obejmują:

 • Sztywność karku
 • Ból głowy
 • Ból lub dyskomfort
 • Nieświeży oddech lub nieprzyjemny smak
 • Opuchlizna i krwawienie dziąseł
 • Obrzęk węzłów chłonnych

Dlaczego usuwanie zębów mądrości w Sydney jest najbardziej zalecane?

 • Częściowo wyrżnięte zęby mądrości będą pokryte płatem dziąsła, który nazywa się operculum. To będzie zapraszać jedzenie i płytkę nazębną, które są trudne do usunięcia.
 • Po rozpoczęciu wyrzynania się trzecich zębów trzonowych, są one otwarte na bakterie i cząsteczki pokarmu jak wszystkie inne zęby, co oznacza, że są one podatne na próchnicę tak samo jak inne zęby stałe.
 • Jeśli zęby mądrości ulegną próchnicy, będziesz odczuwać ból zęba, ale dopiero wtedy, gdy próchnica stanie się dość duża.
 • Nieleczone, spróchniałe zęby mądrości mogą w końcu stać się ropne, co prowadzi do dalszego obrzęku i bólu. Infekcja może powodować trudności w otwieraniu szczęki, zapalenie węzłów chłonnych i nieświeży oddech.
 • Trudno dostępne i czyste zęby mądrości zapraszają płytki nazębne, które mogą prowadzić do choroby dziąseł.
 • Uszkodzone zęby mądrości mogą powodować próchnicę sąsiednich zębów.
 • Częściowo wyrżnięte lub wyżynające się zęby mądrości mogą powodować powstawanie torbieli. Torbiel to wypełniony płynem worek, który można zidentyfikować za pomocą zdjęcia rentgenowskiego całej jamy ustnej. Torbiel, jeśli zostanie zaniedbana, może spowodować erozję kości szczęki i uszkodzić sąsiednie zęby i nerwy.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z opisanych objawów należy zwrócić się o pomoc do dentysty. On sprawdzi Cię i zasugeruje, czy potrzebujesz niedrogiego zabiegu usunięcia zębów mądrości w Sydney.

Czy powinienem poddać się zabiegowi usunięcia zębów mądrości w Sydney?

Nie wszystkie zęby mądrości są us
uwane.
Jeśli Twoje trzecie trzonowce zwykle wyrzynają się, działając funkcjonalnie, możesz je zachować. Twój dentysta ocenia Twoje zęby mądrości w ramach rutynowej kontroli stomatologicznej. Doradzi usunięcie zębów mądrości w Sydney, jeśli jakiekolwiek objawy wskazują na możliwość ich zatrzymania lub patologiczne warunki z nimi związane.

Pamiętaj jednak, że większość ludzi, którzy nie usunęli zębów mądrości w wieku nastoletnim, boryka się z powikłaniami w przyszłości. Dlatego dentysta głównie sugeruje ich usunięcie dla zdrowego życia!