Jak oszukują nas opakowania pasty do zębów

Kiedy idziesz wzdłuż korytarzy sekcji past do zębów w sklepie spożywczym, widzisz rzędy po rzędach oświadczeń:

  • "Przeciwpróchnicze!"
  • "Profesjonalne wybielanie!"
  • "Kontrola kamienia nazębnego!"
  • "Świeży oddech!"

Czy pasta do zębów naprawdę może to wszystko zdziałać?

To, co jest mylące w tym wszystkim, to fakt, że pasta do zębów jest naprawdę dobra tylko w jednej rzeczy.

Pasta do zębów to pasta polerująca, która pomaga w usuwaniu warstwy, która gromadzi się na zębach w ciągu dnia (i nocy).

To wszystko!

Mogłoby się wydawać, że pasta do zębów to coś więcej, zwłaszcza że dodano do niej wszystkie funkcje, które zachęcają do zakupu.

Producenci pasty do zębów uczynili z niej szwajcarski scyzoryk zdrowia jamy ustnej - może ona zrobić wszystko, poza zrobieniem Ci filiżanki kawy - co samo w sobie powinno wzbudzić Twoje podejrzenia.

Biorąc pod uwagę wszystkie te twierdzenia, można by pomyśleć, że pasta do zębów jest niezbędna dla zdrowia jamy ustnej, podczas gdy tak naprawdę jest ona tylko środkiem pomocniczym przy szczotkowaniu zębów. Poniżej wyjaśnię Ci, co tak naprawdę oznaczają te wszystkie stwierdzenia, a w kolejnym wpisie z tej serii powiem Ci, jak dowiedzieć się, co tak naprawdę jest ważne przy zakupie pasty do zębów.

Tłumaczenia marketingowe pasty do zębów

Wybielanie

Istnieją dwa rodzaje wybielających past do zębów.

Nowsze wybielające pasty do zębów wybielają zęby chemicznie za pomocą substancji chemicznej na bazie nadtlenku wodoru. Te pasty do zębów zawierają odpowiednią substancję chemiczną do wybielania, ale nigdy nie osiągniesz rezultatów po zaledwie dwóch, a nawet pięciu minutach szczotkowania.

Prawidłowe wybielanie wymaga przytrzymania nadtlenku na zębie przez kilka lub kilkanaście godzin. O drugim rodzaju wybielającej pasty do zębów można myśleć jak o papierze ściernym - zwiększona ścieralność wybielającej pasty do zębów pomaga wypolerować i usunąć przebarwienia powierzchniowe. Jest to skuteczne w usuwaniu powierzchniowych przebarwień po kawie, herbacie i jagodach.

Należy pamiętać, że usuwamy tylko przebarwienia, a nie zmieniamy wewnętrznego koloru zębów.

Nie polecam tych past, ponieważ usuwają one strukturę zęba poprzez zdrapywanie zębiny i szkliwa.

Odświeża oddech

Kiedy na tubce pasty do zębów widzisz napis "Odświeża oddech", jest to tylko nakładka, która nie rozwiązuje źródła problemu.

Niektóre pasty do zębów zawierają "paski odświeżające oddech" lub inne "odświeżające oddech" składniki, które w najlepszym przypadku są tylko silnym miętowym aromatem mającym maskować nieświeży oddech lub, w najgorszym przypadku, toksycznymi substancjami chemicznymi, które zabijają bakterie - co w rzeczywistości może pogorszyć nieświeży oddech. Ponadto efekt ten utrzymuje się w najlepszym wypadku przez kilka minut. Nieświeży oddech nie jest czymś, co można wyleczyć za pomocą pasty do zębów, kropka.

Jeśli masz nieświeży oddech, musimy przyjrzeć się pierwotnej przyczynie. Jeśli masz nieświeży oddech, to zazwyczaj jest to jedna z dwóch przyczyn - albo nie nitkujesz i nie szczotkujesz zębów wystarczająco często, nie skrobiesz języka, albo w Twoim organizmie dzieje się coś bardziej skomplikowanego, co jest przyczyną nieświeżego oddechu.

Jeśli chcesz odświeżyć oddech, te pasty do zębów nie są najlepszym rozwiązaniem, a nawet mogą pogorszyć stan nieświeżego oddechu, ponieważ zawierają środki antybakteryjne, które niszczą zdrowe bakterie w jamie ustnej i sprawiają, że nieświeży oddech staje się jeszcze gorszy.

Fluorki

Obie strony kontrowersji dotyczącej fluoru zgadzają się co do tego, że miejscowe stosowanie fluoru na zęby jest skuteczne i może remineralizować zęby.

Tutaj jesteśmy wprowadzani w błąd: tak, fluor jest dodawany do pasty do zębów, ale ile? I czy jest on skuteczny, gdy jest aplikowany na powierzchnię zęba podczas szczotkowania? Pamiętajmy, że fluor po raz pierwszy pojawił się w systemie wodnym - nie w paście do zębów.

Założenie, że można uzyskać optymalne wchłanianie fluoru przez zęby w tym samym czasie, w którym szczotkuje się zęby, jest błędne. Musisz najpierw usunąć biofilm z zębów poprzez szczotkowanie, a następnie zastosować pastę z fluorem, aby uzyskać optymalne wchłanianie. Zawsze będzie to proces dwuetapowy.

Innymi słowy, nie można myć i woskować samochodu w tym samym czasie!

Możesz otrzymać od swojego dentysty żel fluorkowy na receptę, który faktycznie pomoże w remineralizacji. Polecam (i sam używam) pastę MI Paste, codziennie wieczorem przed pójściem spać i tylko wtedy, gdy moje zęby są czyste po szczotkowaniu.

Czy pasty do zębów zawierają wystarczająco dużo fluoru, aby mieć efekt i rzeczywiście wzmocnić zęby?

Prawdopodobnie nie.

Do optymalnej remineralizacji zębów potrzebne jest stężenie fluoru wynoszące około 5000 części na milion.

Wszystkie te fluorkowe pasty do zębów, które widzisz w supermarkecie, zawierają słabszą dawkę fluorku, około 1100 części na milion. Producenci past do zębów nie mogą dodawać bardziej skutecznej dawki ze względu na wymagania FDA dotyczące toksyczności w przypadku spożywania przez dzieci.

Ponadto FDA nie wymaga od producentów pasty do zębów podawania rzeczywistego stężenia fluoru, ale niektórzy to robią. Taka dawka jest prawie nieskuteczna, chyba że sprzedajesz pastę do zębów.

Kontrola kamienia nazębnego

"Kontrola kamienia nazębnego" oznacza zazwyczaj, że producent dodał koktajl silnych substancji chemicznych, które w laboratorium zapobiegły odkładaniu się kamienia nazębnego. Producentom pasty do zębów udaje się to, ponieważ FDA uznaje usunięcie kamienia nazębnego za efekt kosmetyczny.

Jednak to kamień nazębny znajdujący się poniżej linii dziąseł powoduje choroby dziąseł! Pasty do zębów nie da się wprowadzić pod dziąsła i wyszczotkować, więc pod tym względem jest to dość mylące!

Najmniej szkodliwym i najbardziej naturalnym sposobem kontroli kamienia nazębnego jest zapobieganie przekształcaniu się płytki nazębnej w kamień - poprzez częste szczotkowanie, nitkowanie i profesjonalne czyszczenie zębów. Nie da się tego zastąpić żadną substancją chemiczną.

Jeśli użyjesz silnego środka chemicznego do usunięcia kamienia z wanny, uszkodzisz jej wykończenie. Kluczem jest zapobieganie gromadzeniu się kamienia, zanim stanie się on problemem, a to oznacza regularne czyszczenie wanny.

Co naprawdę liczy się w paście do zębów?

Jeśli czytasz mojego bloga, wiesz, że jestem zwolenniczką zapobiegania chorobom za pomocą zdrowych nawyków, zamiast stosowania chemikaliów, pestycydów i środków antybakteryjnych, aby utrzymać nasze usta w czystości i zdrowiu.

Zawsze szukamy szybkiej poprawki, a marketerzy i producenci wiedzą, że instynktownie reagujemy na natychmiastową gratyfikację, pozwalając chemikaliom wykonywać pracę za nas. Sprzedaż oleju z węża w celu uproszczenia naszego życia stała się sposobem na życie.

Moja rekomendacja

Wybierz naturalną i bezpieczną pastę do zębów, wolną od chemikaliów. Nie daj się zwieść wszystkim przekazom marketingowym. Teraz już wiesz, jakie jest prawdziwe przeznaczenie pasty do zębów.

Wybierz pastę do zębów, która dobrze smakuje. Chodzi o to, aby zachęcić do nawyku. Cieszę się na cynamonowy smak drzewa herbacianego mojej obecnej pasty za każdym razem, gdy szczotkuję zęby, więc Ty też powinieneś cieszyć się na myśl o szczotkowaniu!

Szczotkuj na sucho. Nie czuj się ograniczony do szczotkowania zębów tylko wtedy, gdy masz pastę. Lubię trzymać szczoteczkę do zębów w teczce i w samochodzie z zatrzaskowym środkiem odkażającym, aby utrzymać ją w czystości i zachować świeży smak.

Zapewnij sobie dostęp do informacji. Pobierz mój darmowy przewodnik kupującego, jak wybrać pastę do zębów. Jest to pięciostronicowy arkusz informacyjny, który możesz wydrukować lub wywołać w telefonie podczas następnych zakupów. Zaprojektowałem go tak, aby pomóc Ci przebić się przez szum, abyś wiedział, na co zwracać uwagę. Wpisz swoje imię i adres e-mail na dole tego postu, aby uzyskać to wysłane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Tak, wymaga to zapisania się na mój bezpłatny cotygodniowy newsletter, ale jest on pełen moich rekomendacji, wskazówek, przewodników i najnowszych badań, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Możesz zrezygnować z subskrypcji w każdej chwili, ale jeśli jesteś zaznajomiony z tym blogiem i tym, kim jestem, to tak naprawdę nie promuję niczego i nie zamierzam próbować niczego sprzedawać. Jestem tu po prostu po to, by dostarczać dobre, bezstronne treści i tyle.

Zrób swoją własną pastę do zębów. Oto wspaniała pasta do zębów DIY, którą lubię za jej bezpieczne składniki. To tak jak z gotowaniem - prawdziwy spokój uzyskasz tylko wtedy, gdy zrobisz ją sam.

Weź pod uwagę swoją dietę. Niektóre pokarmy są dobre dla Twoich zębów, a inne sprzyjają próchnicy. Alkaliczna dieta składająca się z warzyw, orzechów i nieprzetworzonej żywności, która nie jest w opakowaniach, zmniejsza ilość kwasów w jamie ustnej - a kwasy są tym, co bakterie uwielbiają.

Sprawdź swoją technikę szczotkowania i nitkowania zębów. Wiele osób daje się zwieść fałszywemu poczuciu bezpieczeństwa, szczotkując i nitkując zęby dwa razy dziennie i jest zszokowanych, gdy uświadamia sobie, że ich technika tak naprawdę niszczy zęby i dziąsła. Nie pozwól, aby tak było w Twoim przypadku! Nie pozwól więc, aby opakowanie pasty do zębów mieszało Ci w głowie! Teraz już wiesz, co naprawdę oznaczają te wszystkie stwierdzenia.

Więcej na: http://gardent.pl