Dary i przeciwwskazania po usunięciu zębów mądrości

Usunięcie zębów mądrości jest poważnym zabiegiem w jamie ustnej. W rzeczywistości, pomimo dolegliwości, jakie powodują zęby mądrości po ich wyrżnięciu, ludzie ze zrozumiałych względów obawiają się poddać jakiejkolwiek formie operacji. Bądźcie pewni, że dentyści są wykwalifikowani w chirurgicznym usuwaniu zębów mądrości, używając najmniej inwazyjnych technik, aby zmniejszyć dyskomfort po operacji. Aby pomóc Ci jak najszybciej wyleczyć się po usunięciu zębów mądrości, umieściliśmy listę porad i wskazówek dotyczących usuwania zębów mądrości.

Po usunięciu zębów mądrości wykonaj następujące czynności:

Po usunięciu zębów mądrości należy podnieść głowę. Pomoże to w zmniejszeniu obrzęku, którego doświadczasz. Przez pierwsze 24 do 48 godzin twarz powinna być oblodzona. Lód pomoże Ci złagodzić dyskomfort i zmniejszyć opuchliznę. Aby powstrzymać krwawienie, należy ugryźć gazę. Po ustaniu krwawienia nie będzie potrzeby gryzienia gazy.

Na początku trzymaj się diety płynnej i miękkich pokarmów. W miarę zdrowienia organizmu stopniowo wprowadzaj twardsze posiłki. Delikatnie otwierając i zamykając usta, możesz wykonywać ćwiczenia szczęki. Pij dużo wody, ale nie przez słomkę! Zażywaj leki przeciwbólowe dokładnie według zaleceń. Jeśli pominiesz dawkę, trudniej będzie ją później "nadrobić" i złagodzić ból.

Począwszy od drugiego dnia po operacji, myj zęby, ale unikaj szczotkowania miejsc ekstrakcji zębów mądrości. Jeśli pojawi się gorączka (co może wskazywać na infekcję) lub jeśli dyskomfort lub obrzęk utrzymuje się pomimo zastosowania się do powyższych zaleceń, należy skontaktować się z dentystą.

Nie rób tych rzeczy po tanim usunięciu zębów mądrości:

Ssać, pluć lub palić słomką. Unikając tych czynności, możesz sprawić, że skrzep krwi, który tworzy się w miejscu ekstrakcji zęba mądrości, pozostanie nienaruszony. Jeśli skrzep zostanie usunięty, może dojść do dalszego krwawienia, bólu i tzw. suchego gniazda. Przez co najmniej tydzień trzymaj się z dala od precli, popcornu, chipsów ziemniaczanych i innych twardych lub spiczastych pokarmów.

W ciągu pierwszych 48 godzin po usunięciu zębów mądrości należy zaprzestać stosowania zimnych okładów. Zamiast tego należy przykładać ciepło na zewnętrzną część twarzy lub bezpośrednio do ust nad ranami. Nałożenie gorącej wody na obszar, z którego usunięto zęby mądrości, może być relaksujące i pomóc w powrocie do zdrowia. Chociaż zalecane może być płukanie ust słoną wodą, nie należy płukać ich zbyt intensywnie.

Co należy wiedzieć o ekstrakcji zębów mądrości poza domem?

Ponieważ pacjenci decydujący się na usunięcie zębów mądrości wybierają stomatologię uspokajającą, aby ich procedura była bardziej komfortowa, ważne jest, aby pamiętać, że ciało każdego człowieka reaguje inaczej na te leki. Nie będziesz w stanie samodzielnie prowadzić samochodu do domu po zabiegu, jeśli wybierzesz inną metodę sedacji niż podtlenek azotu. Zamiast tego, będziesz musiał zorganizować sobie transport do domu z przyjacielem lub członkiem rodziny. Powinieneś również unikać przebywania samemu w ciągu pierwszych kilku godzin po zabiegu, aby mieć pewność, że jeśli wystąpią jakiekolwiek komplikacje w wyniku zażycia leku uspokajającego, będziesz miał kogoś, kto Ci pomoże.

Więcej na: http://gardent.pl