Czego można się spodziewać po usunięciu zębów mądrości?

Zęby mądrości to ostatni zestaw zębów trzonowych występujących u człowieka. Są one cztery i rosną z tyłu jamy ustnej. U niektórych osób nie powodują one żadnych problemów. Ale dla większości ludzi powoduje różne problemy stomatologiczne i dlatego dentysta sugeruje ich usunięcie. Ze względu na koszt usunięcia zębów mądrości w Sydney, większość ludzi unika tej procedury. Dlatego obecnie koszt usunięcia zębów mądrości w Sydney jest przystępny dla większości stomatologów.

Po usunięciu zębów mądrości zostaniesz przewieziony na salę pooperacyjną, jeśli zastosowano sedację lub znieczulenie ogólne. Jeśli zastosowano znieczulenie miejscowe, najprawdopodobniej spędzisz czas leczenia na fotelu dentystycznym. Podczas rekonwalescencji po zabiegu należy przestrzegać zaleceń stomatologa:

Krwawienie

Pierwszego dnia po usunięciu zębów mądrości w Sydney może sączyć się krew. Aby uniknąć przemieszczenia skrzepu krwi z zębodołu, unikaj nadmiernego plucia. Zgodnie z zaleceniami stomatologa lub chirurga szczękowego, nałóż gazę na miejsce ekstrakcji.

Leki przeciwbólowe

Lek przeciwbólowy dostępny bez recepty, taki jak acetaminofen (Tylenol, inne), lub lek przeciwbólowy dostępny na receptę u dentysty może pomóc w opanowaniu bólu. Jeśli podczas operacji usunięto kość, szczególnie korzystne może być zastosowanie leków przeciwbólowych na receptę. Przyłożenie zimnego okładu do szczęki może również pomóc w złagodzeniu bólu.

Opuchlizna i zasinienia są częstymi skutkami ubocznymi

Zgodnie z zaleceniami stomatologa lub chirurga, przyłóż okład z lodu. Obrzęk policzków zwykle ustępuje po dwóch do trzech dniach. Gojenie się siniaków może potrwać kilka dni.

Unikanie aktywności

Przez resztę dnia po zabiegu zamierzamy odpoczywać. Następnego dnia należy powrócić do normalnej aktywności, ale przez co najmniej tydzień należy unikać forsownych ćwiczeń, które mogą spowodować wypadnięcie skrzepu krwi z panewki.

Picie wody jest niezbędne

Po zabiegu należy pić dużo wody. W ciągu pierwszych 24 godzin unikaj napojów alkoholowych, kofeinowych, gazowanych i gorących. Przez co najmniej tydzień należy unikać picia przez słomkę, ponieważ ssanie może spowodować usunięcie skrzepu krwi z panewki.

Dieta żywieniowa

Przez pierwsze 24 godziny jedz tylko miękkie pokarmy, takie jak jogurt lub sos jabłkowy. Kiedy będziesz w stanie poradzić sobie z półmiękkimi pokarmami, zacznij je spożywać. Należy unikać mocnych, gorących lub pikantnych pokarmów, ponieważ mogą one utknąć w gnieździe i pogorszyć stan rany.

Czyszczenie jamy ustnej

W ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu nie należy myć zębów, płukać jamy ustnej, pluć ani używać płynu do płukania ust. W ciągu pierwszych 24 godzin zazwyczaj zaleca się ponowne umycie zębów. Szczotkuj ostrożnie wokół dokładnej rany, a co 2 godziny i po posiłku delikatnie płucz jamę ustną ciepłą słoną wodą.

Unikaj tytoniu

Jeśli palisz papierosy, powstrzymaj się od tego przez co najmniej 72 godziny po zabiegu, a najlepiej dłużej. W przypadku żucia tytoniu należy odczekać co najmniej tydzień przed ponownym jego użyciem. Po operacji jamy ustnej używanie wyrobów tytoniowych może opóźnić gojenie i zwiększyć ryzyko powikłań.

Szwy

Możliwe jest, że szwy znikną po kilku tygodniach lub nie będzie ich wcale. Jeśli szwy muszą zostać usunięte, umów się na wizytę.

Zastanawiasz się nad kosztami usunięcia zębów mądrości w Sydney? Skontaktuj się z Wisdom Teeth Professionals, aby dowiedzieć się więcej o naszych procedurach usuwania zębów mądrości i ich kosztach.