Zęby mądrości - kiedy konieczne jest ich usunięcie?

Czy Twój dentysta sugeruje usunięcie zębów mądrości? Cóż, nikt nie chce poddawać się operacji. Myśl o wyrwaniu zębów mądrości jest więcej niż wystarczająca, aby odłożyć zabieg na później. Ale im bardziej zwlekasz z usunięciem zębów mądrości, tym bardziej jest to niebezpieczne. Twój dentysta jest właściwą osobą do określenia, czy należy wyrwać zęby mądrości, czy nie. Przyjrzyjmy się jednak, jakie są powody, dla których należy usunąć zęby mądrości.

Kiedy będzie potrzebne tanie usuwanie zębów mądrości?

W większości przypadków ząb mądrości nie ma wystarczająco dużo miejsca na linii szczęki. Dzieje się tak dlatego, że rozmiar naszej szczęki jest mniejszy niż naszych przodków. Kiedy ząb mądrości próbuje wyrżnąć się, a nie ma na to miejsca, może on zostać całkowicie uwięziony pod dziąsłem lub przebić się częściowo lub wejść krzywo, popychając sąsiednie zęby. Taki stan nazywany jest impaktem i może powodować wiele problemów stomatologicznych, zagrażając innym zdrowym zębom. Jeśli pozostawione bez leczenia, nie tylko koszty usuwania zębów mądrości Sydney dostaje dodać się, ale także Twoje zdrowie jamy ustnej będzie zagrożone. Wybuchające zęby mądrości mogą rosnąć w różnych kątach w szczęce, czasami nawet poziomo.

Ząb mądrości może pozostać całkowicie ukryty w obrębie dziąseł. Może to powodować infekcje, ból, zaczerwienienie i obrzęk dziąseł, a także spowodować powstanie torbieli, która może uszkodzić korzenie innych zębów lub podporę kostną. W takim przypadku konieczne jest usunięcie zęba mądrości, a rodzaj zatrzymania wpływa na koszt usunięcia zęba mądrości w Sydney.

Gdy ząb mądrości wyrzyna się częściowo, może to prowadzić do infekcji i próchnicy. Tak, będą one trudno dostępne, ponieważ są bardzo daleko z tyłu w jamie ustnej, jak również częściowo erupcji, co sprawia, że czyszczenie i nitkowanie trudne. Obszar częściowo wyrżniętych zębów mądrości jest trudny do zobaczenia i oczyszczenia. Kiedy ząb mądrości wyrzyna się częściowo, może stworzyć przejście, które staje się pożywką dla bakterii, co prowadzi do chorób dziąseł i infekcji jamy ustnej. Ten stan również wymaga natychmiastowego usunięcia zębów mądrości.

Uszkodzony ząb mądrości może zagrażać pobliskim zębom. Ponieważ nie mają one wystarczająco dużo miejsca na linii szczęki, aby wyrżnąć się we właściwej pozycji, będą tłoczyć się, przesuwać i uszkadzać pobliskie zęby. Usunięcie zęba mądrości jest najlepszą opcją, aby uratować Twoje naturalne zęby.

Jak widać, zęby mądrości są niebezpieczne, jeśli nie zostaną usunięte w odpowiednim czasie. Zwiększa to ryzyko chorób dziąseł, powstawania torbieli, przesuwania się zębów i komplikuje sprawę. Aby uzyskać więcej informacji na temat kosztów usuwania zębów mądrości Sydney, prosimy o kontakt telefoniczny. Oferujemy elastyczne plany płatności z mniejszym lub żadnym oprocentowaniem, aby leczenie było dostępne dla wszystkich.