Dentysta stomatolog Szczecin

70-374 Szczecin, Polska 5 Lipca 11/1 Turzyn

tel.: 91 485 06 56 email: info@dentmar.pl

Gabinet czynny: poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00, sobota: 10:00 - 15:00 Jak do nas trafić Stomatolog dentysta Szczecin

Mosty adhezyjne


Mosty kompozytowe wykonywane bez konieczności szlifowania sąsiednich zębów i wstawiania implantów! Możliwość szybkiego, bezbolesnego wykonania uzupełnienia brakującego zęba, w trakcie zaledwie jednej wizyty. Metoda ta polega na wklejaniu pomiędzy zęby własne pacjenta, jest trwała i co najważniejsze odwracalna – nie powoduje uszkodzenia tkanek zęba. Jedyny warunek do przeprowadzenia zabiegu to istnienie zębów sąsiadujących z “luką”. Odbudowujemy tylko pojedyncze braki.

Zalety
  • bez uszkadzania zębów sąsiednich,
  • bez szlifowania,
  • wklejamy ząb podczas jednej wizyty ok. 2 godz.,
  • możliwość usunięcia mostu bez szkody dla zębów i np. wszczepienie,
  • wysoka kosmetyka,
  • duża trwałość.

mosty-adhezyjne

Usunięcie zęba w odcinku bocznym często lekceważone jest przez pacjentów. Brak zęba w odcinku bocznym wiąże się bowiem raczej z niewielkim pogorszeniem estetyki uśmiechu, tak więc pacjenci często nie decydują się na uzupełnienie. Konsekwencją długo nienaprawianego defektu funkcjonalnego jest doprowadzenie do takich zaburzeń zębowych jak: obroty zęba, patologiczne starcie guzków, zanik dziąsła, obnażenie szyjek zębów. Mosty kompozytowe należą do grupy uzupełnień adhezyjnych wykorzystujących mikrołączenia wytrawionych powierzchni szkliwa z kompozytowymi systemami łączącymi. Metoda polega na wymodelowaniu w jamie ustnej sztucznego zęba z kompozytu zaopatrzonego w porcelanową licówkę. Techniki adhezyjne to jedna z najbardziej rozwijających się dziedzin stomatologii. Powoli zdobywają coraz więcej zwolenników. Niewątpliwą zaletą wszystkich uzupełnień wykonywanych w technice adhezyjnej jest brak konieczności szlifowania zdrowych zębów, co nadaje takim rozwiązaniom charakter odwracalny. Metoda ta znacznie chętniej wybierana jest przez pacjentów do uzupełnienia braku pojedynczego zęba, w porównaniu do innych znanych tradycyjnych metod.Realizacja umowy o dofinansowanie projektu "Podniesienie konkurencyjności SNZOZ DENT-MAR w Szczecinie poprzez stworzenie nowego oddziału firmy i wprowadzenie nowych innowacyjnych usług - dofinansowanie adaptacji lokalu i zakupów wyposażenia", numer umowy o dofinansowanie UDA – RPZP.01.01.01-32-369/09-00.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013.

program unia europejska