Dentysta stomatolog Szczecin

70-374 Szczecin, Polska 5 Lipca 11/1 Turzyn

tel.: 91 485 06 56 email: info@dentmar.pl

Gabinet czynny: poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00, sobota: 10:00 - 15:00 Jak do nas trafić Stomatolog dentysta Szczecin

Leczenie zachowawcze, profilaktyka stomatologiczna


Celem leczenia zachowawczego jest usunięcie ubytków próchnicowego i nie próchnicowego pochodzenia.

Ubytki nie próchnicowego pochodzenia to:

  • nadżerki szkliwa,
  • ubytki klinowe.
Są to półksiężycowate, sierpowate wyżłobienia w obrębie szyjki zęba. Początkowo niewidoczne i niebolesne przechodzą w głębsze i w konsekwencji mogą prowadzić do zapalenia miazgi zęba. Leczenie polega na wypełnieniu ubytku materiałem kompozytowym.

Ubytki próchnicowe powstają w wyniku szkodliwego bytowania bakterii w płytce nazębnej. Dochodzi do uszkodzenia szkliwa i dalej zębiny. Nie leczone doprowadzają nieuchronnie do choroby miazgi i zapalenia. Leczenie polega na mechanicznym usunięciu chorej tkanki i zastąpieniu jej kompozytem. Wszystko to odbywa się bezboleśnie !!! Najnowsze materiały stomatologiczne pozwalają nam skutecznie, w trwały i wysoce kosmetyczny sposób zapewnić ochronę Twoim zębom.

Prawidłowo wykonane zabiegi higieniczne mają na celu nie tylko oczyszczenie zębów z osadów i kamienia nazębnego, ale, co niezwykle istotne, prowadzą również do odnowy wiązań między kością a zębami (wzmocnienie osadzenia zębów w kości). Warto pamiętać o tym że zdrowe dziąsła to podstawa pięknego i zdrowego uśmiechu! Profilaktyka stomatologiczna wykonywana w naszym Gabinecie obejmuje:

  • testy z użyciem markera (barwnika) płytki bakteryjnej na powierzchni zębów – pokazanie jak dokładnie są szczotkowane zęby,
  • profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego – scaling ultradźwiękowy i ręczny,
  • usuwanie osadów nazębnych przy pomocy piaskarek profilaktycznych,
  • polerowanie powierzchni zębów wraz z usuwaniem różnego rodzaju nawisów (np. starych wypełnień) i miejsc retencyjnych dla bakterii,
  • fluoryzacja zębów przy pomocy stężonych preparatów fluoru w żelach i piankach.Realizacja umowy o dofinansowanie projektu "Podniesienie konkurencyjności SNZOZ DENT-MAR w Szczecinie poprzez stworzenie nowego oddziału firmy i wprowadzenie nowych innowacyjnych usług - dofinansowanie adaptacji lokalu i zakupów wyposażenia", numer umowy o dofinansowanie UDA – RPZP.01.01.01-32-369/09-00.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013.

program unia europejska