Dentysta stomatolog Szczecin

70-374 Szczecin, Polska 5 Lipca 11/1 Turzyn

tel.: 91 485 06 56 email: info@dentmar.pl

Gabinet czynny: poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00, sobota: 10:00 - 15:00 Jak do nas trafić Stomatolog dentysta Szczecin

Leczenie kanałowe endodoncja


Kiedy dochodzi do leczenia kanałowego lub kiedy jest ono konieczne? Ząb zbudowany jest z twardych tkanek, zębiny i szkliwa – otaczają one miazgę zęba w skład której wchodzą między innymi nerwy i naczynia krwionośne. Leczenie kanałowe dotyczy chorób właśnie miazgi zęba. Kiedy próchnica sięga tak głęboko że dochodzi w pobliże tejże miazgi może dojść do zapalenia miazgi,objawia się to często silnym pulsującym lub ciągłym bólem zęba.

Jaki jest cel leczenia kanałowego?
Celem leczenia przewodowego jest:

  • wyeliminowanie bólu,
  • wyeliminowanie bakterii z wnętrza zęba-kanałów korzeniowych i komory zęba,
  • zabezpieczenie zęba przed próchnicą i bakteriami,
  • zabezpieczenie przyzębia, czyli dziąsła, ozębnej, okostnej przed zapaleniem lub wyeliminowanie takiego zapalenia.

Prawidłowo przeleczony kanałowo ząb nie daje objawów bólowych i jest dalej wykorzystywany do fizjologicznych funkcji żucia. Trzeba jednak pamiętać, że ząb martwy jest bardziej kruchy i podatny na przebarwienia niż ząb zdrowy i żywy. Dokładne wyleczenie i wypełnienie kanałów korzeniowych pozwala na długoletnie korzystanie z takiego zęba bez komplikacji – dlatego tak bardzo ważna jest precyzja i dokładność leczenia kanałowego.

Jakie są trudności, które mogą skomplikować leczenie kanałowe?
  • dodatkowe kanały korzeniowe,
  • zakrzywione kanały korzeniowe,
  • niedrożne kanały korzeniowe.

Stosując najnowsze zdobycze techniki w stomatologii możemy eliminować te zagrożenia i zbliżać się do perfekcji w leczeniu endodontycznym. W naszym gabinecie opracowaliśmy system pełnej diagnostyki i kontroli leczenia. W celu bardzo dokładnej analizy ilości kanałów oraz ich przebiegu stosujemy:

  • mikroskop endodontyczny,
  • endometr,
  • RTG na miejscu.

Aby jak najdokładniej opracować i oczyścić kanały korzeniowe stosujemy specjalny mikrosilnik endodontyczny wyposażony w system pomiaru długości kanału korzeniowego – wiąże się to z bezpieczeństwem i dokładnością pracy. Wypełnienie kanałów musi być szczelne i dokładne – stosując urządzenie do wtłaczania ciepłej gutaperki osiągamy niezawodną jakość wypełnienia kanałów korzeniowych!

Wszystkie etapy leczenia kanałowego wykonujemy z głęboką precyzją i dokładnością co gwarantuje naszym pacjentom bezpieczeństwo i pewność perfekcyjnego leczenia!Realizacja umowy o dofinansowanie projektu "Podniesienie konkurencyjności SNZOZ DENT-MAR w Szczecinie poprzez stworzenie nowego oddziału firmy i wprowadzenie nowych innowacyjnych usług - dofinansowanie adaptacji lokalu i zakupów wyposażenia", numer umowy o dofinansowanie UDA – RPZP.01.01.01-32-369/09-00.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013.

program unia europejska